KRÓTKA HISTORIA FIRMY

Firma Brokerska „SCHNEIDER” rozpoczęła działalność na rynku usług ubezpieczeniowych w dziedzinie doradztwa ubezpieczeniowego w 1992 roku.

Właściciel firmy – Maciej Schneider posiadał wówczas ponad trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu agencji ubezpieczeniowej.

Fakt rozpoczęcia działalności brokerskiej w 1992 roku dowodzi, iż Firma Brokerska „SCHNEIDER” jest jedną z pierwszych firm tej branży działających na rynku ubezpieczeniowym.

Brak znajomości przedmiotu działalności firm brokerskich wśród klientów powodował, iż w ówczesnych latach bardzo ciężko było rozszerzyć grono obsługiwanych przedsiębiorstw.  Z problemami tymi spotykała się również Firma Brokerska „SCHNEIDER”.

Rozwój gospodarki rynkowej w kolejnych latach oraz ciągły wzrost świadomości ubezpieczeniowej, przede wszystkim ludzi odpowiedzialnych za ubezpieczenia w dużych przedsiębiorstwach, w połączeniu z konsekwencją działania ze strony brokera Macieja Schneidera pozwolił przełamać krótki okres stagnacji w rozwoju firmy.

Trzy lata intensywnej pracy doprowadziły do sytuacji, w której pierwsze biuro firmy znajdujące się w Poznaniu przy ul. Hetmańskiej 40 okazało się zbyt małe.

Przez następne cztery lata siedziba firmy znajdowała się w budynku socjalnym STOMILU POZNAŃ.

W tym okresie pracownicy Firmy Brokerskiej „SCHNEIDER” zwrócili szczególną uwagę na dynamicznie rozwijające się średnie przedsiębiorstwa które do chwili obecnej stanowią najważniejszą grupę naszych klientów.

Średni biznes jest środowiskiem bardzo podatnym na wszelkie rozwiązania mogące poprawić funkcjonowanie ubezpieczeń oraz obniżenie kosztów polis.

Ponadto bezpośredni kontakt z właścicielami tych przedsiębiorstw w bardzo szybki sposób pozwolił pokazać im jakie możliwości drzemią w firmach brokerskich – a w szczególności w Firmie Brokerskiej „SCHNEIDER”.

Prawidłowa obsługa sektora średnich przedsiębiorstw jest do dnia dzisiejszego bardzo ważnym elementem strategii rozwoju. Pozwala ona na ciągłe zwiększanie grona ubezpieczonych za naszym pośrednictwem klientów, którzy zgłaszają się z polecenia innych zadowolonych ze współpracy.

W 1998 roku, ze względu na coraz bardziej dynamiczny rozwój firmy „SCHNEIDER”, pojawiła się kolejna potrzeba zmiany biura na większe i położone w dogodniejszym dla klientów miejscu. Od sierpnia 1998 roku siedziba firmy znajduje się już we własnym biurze zlokalizowanym niedaleko Międzynarodowych Targów Poznańskich – przy ul. Niegolewskich 12/8.

Nasze możliwości w obsłudze ubezpieczeniowej znacznego grona firm należących do sektora średniego biznesu oraz pojedynczymi dużymi korporacjami zostały między innymi zauważone przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych.

W 1999 roku, w wyniku naszego bardzo dobrego przygotowania do prowadzonej działalności brokerskiej, została podpisana umowa ze Stowarzyszeniem (na obsługę prawie 400 firm transportowych).

Współpraca ze Stowarzyszeniem znacznie rozszerzyła zasięg działania firmy, gdyż zgłaszają się do nas przewoźnicy z terenu całego kraju. Jednocześnie specyfika ubezpieczeń tej branży  zmusiła nas do wydzielenia w firmie osób, które zajmują się wyłącznie sprawami transportu, a w dalszej części doprowadziła do uruchomienia w marcu 2002 roku odrębnego biura przeznaczonego wyłącznie do obsługi przewoźników.

W przyszłości planujemy przede wszystkim specjalizować się w ubezpieczeniach transportu, wykorzystując atrakcyjność przygotowanego programu oraz bardzo dobrą opinią, którą cieszymy się w tym środowisku. Jednocześnie mamy zamiar prowadzić stałą akwizycję wśród innych branż  starając się współpracować z każdym zainteresowanym naszą firmą klientem.

Nasza wieloletnia praktyka w negocjacjach i opracowaniach warunków szczególnych dla wielu czołowych przedsiębiorstw działających na lokalnym rynku, powoduje że jesteśmy w czołówce firm brokerskich. Główny nacisk przy współpracy z naszymi klientami kładziemy na rzetelność obsługi ubezpieczeniowej oraz dbałość o interesy obsługiwanych firm.